Restaurace La Petite France

11. ledna 2017 v 10:30 | Kkulina


Na začátku prosince jsme se rozhodli, že si zajedeme na hory na nedělní oběd. První návrh - Špindlerův Mlýn, znělo to celkem dobře, nenapadlo by nás, že na začátku zimní sezóny bude většina restaurací zavřená…

Tak jedeme zpět a po cestě snad na něco dobrého narazíme J

Vrchlabí a restaurace LA PETITE FRANCE.

Restaurace působí velmi hezky, čistě, útulně, a to včetně toalety. Smějící se

Objednali jsme si hříbkový krém - hříbky byly na malé kousky, na rozdíl od jiných restaurací měly tyto houby chuť a nebyly hořké. Polévka chutnala opravdu velmi dobře a ano, píšu polévka, protože na krém byla opravdu velmi řídká. Při objednávání se šel číšník optat kuchaře, jestli polévka ještě je, takže je možné, že polévku naředili, aby bylo porcí víc. To ale nic nemění na chuti, ta byla opravdu skvělá.


K druhému chodu jsem si objednala kuřecí prso.

Nevím, jestli to třeba dělám jen já, ale pokud si doma připravuji kuřecí prsa, vždy odkrojím spodní část, dám si ji stranou, např.na omáčku nebo polévku.

Ale zde jsem dostala toto prso vážně celé, na to, že to byl velký kus masa, byl velmi dobře propečen, to se musí kuchaři nechat, ví, co dělá. Byla k tomu omáčka, trošku legrační bylo, když si kamarád dal vepřovou panenku a omáčku měl úplně stejnou.

Trošku nás zaskočila cena, která byla cca 1.500,-.

Celkově jsme byli spokojeni, ale to je vše, žádný mega super gurmánský zážitek to nebyl.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama